FAQs EU SANCTIONS ON RUSSIA

Avaldatud 16. märtsil 2022

ekspordipiirangute kohta vastavalt nõukogu määruse (EL) nr 833/2014 (mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses Venemaa tegevust, mis destabiliseerib olukorda Ukrainas (edaspidi "sanktsioonide määrus"), mida on muudetud nõukogu 25. veebruari 2022. aasta määrusega (EL) 2022/328), artiklitele 2, 2a ja 2b.
Sõbralik tõlge saksa keelde – EIFEC Brüsseli kontor – www.eifec.org

VASTUTUSEST LOOBUMINE:

Käesolevad korduma kippuvad küsimused annavad teavet kahesuguse kasutusega kaupade ja kõrgtehnoloogiliste kaupade ekspordipiirangute kohta vastavalt sanktsioonide määruse artiklitele 2, 2a ja 2b komisjoni talituste seisukohast. Ainult Euroopa Liidu Kohus saab liidu õigusakte autoriteetselt tõlgendada.

 Viited sanktsioonide määruse artiklitele ja lisadele viitavad nõukogu 31. juuli 2014. aasta määrusele (EL) nr 833/2014, mida on muudetud hilisemate nõukogu määrustega, eelkõige nõukogu 25. veebruari 2022. aasta määrusega (EL) 2022/328.

 Käesolevas KKKs tähendab mõiste "ekspordipiirangud" ekspordipiiranguid, mis on seotud kahesuguse kasutusega kaupade ja kõrgtehnoloogiliste kaupade ekspordiga vastavalt sanktsioonide määruse artiklitele 2, 2a ja 2b.

 Käesolevas KKKs tähendab mõiste "eksport" kaupade müüki, tarnimist, üleandmist või eksportimist, samuti vahendusteenuste ning tehnilise ja finantsabi osutamist, kui ei ole sätestatud teisiti.

 Käesolevas KKKs tähendab mõiste "luba" sanktsioonide määruse kohaste erandite lubamist ja ELi kahesuguse kasutuse määruse kohaste kahesuguse kasutuse lubade andmist.

Käesolevas KKKs põhineb artiklite numeratsioon sanktsioonide määruse ingliskeelsel versioonil.

Sanktsioonimäärus sisaldab ekspordikeeldu kaupade ja tehnoloogia suhtes, mis sobivad kasutamiseks lennunduses või kosmosetööstuses ning energiasektoris. Neid meetmeid käesolev KKK ei hõlma.

16. märts 2022

Käesoleva juhendi üldine struktuur ja lähenemisviis

1. Mis on selle suunise eesmärk ja kuidas on sanktsioonide määruses sätestatud uued ekspordipiirangud seotud olemasolevate sanktsioonidega Venemaa vastu?

Nõukogu 25. veebruari 2022. aasta määrus (EL) 2022/3281 tugineb ELi piiravatele meetmetele (sanktsioonidele) ekspordipiirangute kujul sanktsioonide määruse2 alusel ja laiendab neid. Kui nõukogu määrusega (EL) 2022/328 või muude määrustega ei muudeta, jäävad sanktsioonide määruse olemasolevad sätted jõusse ja neid kohaldatakse jätkuvalt.

Käesoleva juhendi eesmärk on toetada riiklikke pädevaid asutusi ja sidusrühmi, sealhulgas eksportijaid, 2022. aasta veebruaris muudetud sanktsioonide määruse artiklites 2, 2a ja 2b kehtestatud uute ekspordipiirangute ning sellega seotud artiklite 1, 2c ja 2d sätete rakendamisel, ilma et see piiraks kõnealuse määruse muude sätete kohaldamist.

___________________

1Nõukogu määrus (EL) 2022/328, 25. veebruar 2022, millega muudetakse määrust (EL) nr 833/2014, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses Venemaa tegevuse destabiliseerimisega Ukrainas.

2 Nõukogu 31. juuli 2014. aasta määrus (EL) nr 833/2014, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses Venemaa tegevuse destabiliseerimisega Ukrainas.

16. märts 2022

Kahesuguse kasutusega kaupade ja kõrgtehnoloogiliste kaupade ekspordipiirangute praktiline rakendamine ettevõtete jaoks

21. Kuidas ma saan kontrollida/tõendada, et nende kaupade tehnilised kirjeldused, mida ma soovin eksportida, kuuluvad või ei kuulu "kõrgtehnoloogiliste kaupade" lisa alla?

VII lisas loetletud kaubad on loetletud nende kirjelduse ja tehniliste parameetrite alusel. Kui te ekspordite Venemaale ja teie kaubad kuuluvad kontrolli alla, võidakse teilt paluda esitada kõik dokumendid, mis on vajalikud teie kauba identifitseerimiseks ja kasulikud selle identifitseerimiseks ja klassifitseerimiseks, sealhulgas näiteks tehniline andmeleht, kus on loetletud teie kauba omadused ja tehnilised parameetrid.

16. märts 2022

Töö partnerriikidega

47. Teie lähenemine on olnud tihedalt seotud Ameerika Ühendriikidega, kas te ootate, et teistest riikidest saaksid "partnerriigid"?

Ekspordipiirangute ulatus on tihedalt kooskõlastatud nende riikidega, kes eeldatavasti kohaldavad sisuliselt samaväärseid kaubandusmeetmeid. See kehtib eelkõige USA puhul, kus meie koostöö tugineb ELi ja USA kaubandus- ja tehnoloogianõukogu raames toimuvale koostööle. Pärast meetmete vastuvõtmist tihendatakse meie koostööd, et tagada piisav kooskõlastamine ja võrdsed võimalused ELi ja USA ettevõtjatele.

Sanktsioonide määrus sisaldab partnerriikide loetelu, mida võib muuta, et lisada teisi riike, kellel on sisuliselt samaväärsed kaubandusmeetmed.

16. märts 2022

Muud mitmesugused küsimused

50. Kas Valgevene on hõlmatud sanktsioonide määrusega?

Ei. Valgevene suhtes kehtestatud täiendavad sanktsioonid, sealhulgas täiendavad kaubanduspiirangud, on sätestatud Nõukogu Määruses (EL) 2022/355, 2. märtsi 2022, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 765/2006, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses olukorraga Valgevenes. Need peegeldavad siiski suures osas eespool esitatud lähenemisviisi.

16. märts 2022

Lisa - soovituslik ajutine vastavustabel sanktsioonide määruse VII lisas loetletud kaupade kohta

TARIC MEETMED

Ühenduse integreeritud tariif (TARIC), mida hoitakse komisjoni andmebaasis, sisaldab konkreetsete kaupade suhtes kohaldatavaid impordi- ja ekspordimeetmeid, nagu tariifide peatamine, tariifikvoodid, tariifsed soodustused, dumpinguvastased tollimaksud, koguselised piirangud, embargod, aga ka ekspordikontroll.

Nende meetmete integreerimise ja kodeerimisega tagab TARIC nende ühetaolise kohaldamise kõikides liikmesriikides ning annab kõigile ettevõtjatele selge ülevaate kõigist meetmetest, mida tuleb võtta ELi importimisel või EList eksportimisel.

Määruse (EL) 2022/328 VII lisasse kuuluvate kaupade osas on TARICi meetmed 8-numbrilisel tasandil tehtud 4. märtsil asjaomastele asutustele ja sidusrühmadele kättesaadavaks.

16. märts 2022

DOWNLOADS

Information

This is the EIFEC Global site.

We are the Export Compliance international standard-setting body and has the multidisciplinary knowledge and competence that allows to define and develop, by innovation, Standards, guidelines and certification mechanisms for emergency situations or critical areas of any nature.

The main areas covered are the threat of nuclear, biological and chemical armaments proliferation, sanctions, AML, Health Emergency Risk in epidemic context.

Image